Wrześniowe wakacje - czas podróży

Wrześniowe wakacje - czas podróży

Wielu ludzi co roku myśli nad tym który moment w roku jest najlepszy na wymarzony urlop. Zapewne gusta różnią się w związku z oczekiwaniami, jakie mamy związane z wakacjami. Niektórzy z nas jedyne czego chcą to odpoczynku, a inni chcą wyszaleć się za cały rok. Pomijając całkowicie preferencje najlepszym miesiącem, doskonałym do wyjazdu na wakacje jest wrzesień.

Istnieje mnóstwo plusów , które wynikają z podróżowania we wrześniu. Pierwszym argumentem jest fakt, że wakacje poza sezonem urlopowym są zdecydowanie tańsze niż te w sezonie. Ceny w hotelach spadają, a biura podróży organizują bardzo ciekawe i opłacalne oferty last minute. Jedno jest pewne- wyjazd we wrześniu ucieszy Twój portfel na 100%!.

Następnym powodem jest mniejsza ilość turystów. Restauracje, plaże i inne atrakcje będą mniej oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotelu zastaniesz ciszę i spokój. Jeżeli nie lubisz ogromnych tłumów - wrzesień jest specjalnie dla Ciebie!

Jeszcze jednym plusem wrześniowych urlopów jest pogoda. Męczące upały są dużo lżejsze, ale mimo to wciąż jest bardzo ciepło i przyjemnie. Zwiedzanie nie jest już tak wyczerpujące, Słońce jest mniej ostre, a co za tym idzie, plażowanie jest przyjemniejsze i dłuższe.

Możliwych kierunków do wyboru jest ogrom. Szczególnie Europa zachęca ślicznymi, ciepłymi miejscami. Pogoda we wrześniu jest bardzo łaskawa dla dużej ilości europejskich krajów, dlatego wybór miejsca odpoczynku może być ciężki. Polecamy również wziąć pod uwagę Amerykę lub Afrykę, gdzie w okresie wrześniowym temperatury nie są aż tak męczące. Miej na uwadze jednak, żeby pomijać miejsca, gdzie w tym terminie istnieje prawdopodobieństwo występowania niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak huragany.

Jedyne co powinieneś teraz zrobić to spakować bagaże i odszukać najlepszą ofertę na wrześniowe wakacje. Okryj co posiada do zaoferowania przyjemnie ciepły i przepełniony słońcem wrzesień. Włochy? Bułgaria? Grecja? Chorwacja? Wybierz swój ulubiony kierunek wycieczki i zagwarantuj sonie spokojny odpoczynek, oszczędzając duże pieniądze.