Fantastyczne spotkanie mistrza angielskiej ligi i przegrana w meczu kolejki! Tottenham Hotspur pokonuje City po trafieniu w ostatnich sekundach!

Fantastyczne spotkanie mistrza angielskiej ligi i przegrana w meczu kolejki! Tottenham Hotspur pokonuje City po trafieniu w ostatnich sekundach!

Bardzo dużo piłkarskich sympatyków na świecie jest zdania, iż ekstraklasa angielska jest na ten moment najtrudniejszą ligą piłkarską na całym świecie. Własną markę ekstraklasa angielska pielęgnowała od dekad, a perfekcyjnym tego przykładem są słupki sprzedaży, które rozgrywki te osiągają co rundę. Drużyny piłkarskie z Anglii niemalże co roku fenomenalnie grają w europejskich rozgrywkach i trzeba o tym wspomnieć. Świetnym tego dowodem jest chociażby to, iż panującym aktualnie triumfatorem rozgrywek Ligi Mistrzów jest Chelsea Londyn, czyli klub z Wysp Brytyjskich. Mistrz Anglii też ma chęć na zwycięstwo w tych elitarnych rozgrywkach europejskich i do tego nie ma wątpliwości. Zawodnicy Manchesteru City dotarli do finałowego spotkania Champions League rok wcześniej, ale wówczas byli zmuszeni uznać skuteczność zespołu prowadzonego przez Tuchela Thomasa. To bez najmniejszych wątpliwości był wielki policzek dla selekcjonera mistrza Premier League Guardioli, który w aktualnym sezonie wzniesie się na wyżyny, aby zdobyć upragnione europejskie trofeum.

City jest na doskonałej drodze, aby ułatwić sobie drogę po puchar Champions League i należy to podkreślić. Udało im się wypracować sporą przewagę nad pozostałymi drużynami w rozgrywkach krajowych, co umożliwi im dużo bardziej skupić się na rywalizacji w Europie. gracze mistrza angielskiej ligi walczyli londyńskim Tottenhamem w sobotnie popołudnie i bez żadnych wątpliwości nie spodziewali się tak ciężkiego meczu. Drużyna Tottenhamu FC od pierwszych minut dynamicznie ruszyła z atakami, czego efektem było trafienie już po 4 minutach pojedynku. Zawodnicy mistrza Anglii musieli ruszyć do gonienia rezultatu. Kibice piłki nożnej z Manchesteru bez żadnych wątpliwości się ucieszyli, w momencie, kiedy futbolówkę do siatki w 36 minucie umieścił Guendogan Ikay doprowadzając w ten sposób do remisu. Do głosu w drugiej połowie spotkania doszli znowu doszli zawodnicy Tottenhamu Hotspur, którzy za sprawą Harryego Kane'a wyszli na prowadzenie. Wyglądało na to, iż spotkanie zakończy się trzema punktami dla Tottenhamu Londyn, jednak w 92 minucie z rzutu karnego wyrównał Mahrez. W końcówce sędzia meczu podyktował rzut karny dla Tottenhamu Londyn. Harry Kane przemienił jedenastkę na trafienie i tym samym zagwarantował zwycięstwo dla Tottenhamu Hotspur.