Gigantyczne przeżycia w batalii finałowej zmagań Ligi Europejskiej! Villarreal zwyciężył United z Manchesteru i tym samym zdobył trofeum!

Gigantyczne przeżycia w batalii finałowej zmagań Ligi Europejskiej! Villarreal zwyciężył United z Manchesteru i tym samym zdobył trofeum!

Wielu piłki nożnej fanów oczekuje na finałowego pojedynki najchętniej oglądanych turniejów i nie jest to tajemnicą. Za parę tygodni startować będą Starego Kontynentu mistrzostwa, co oznacza że będziemy obserwatorami ogromnej liczby piłkarskich meczów. Jednak zanim to wydarzy się czekają na nas finałowe pojedynki w oglądanych najchętniej zespołowych zmaganiach. Jeden z finałowych pojedynków już za nami i poznaliśmy już wygranego tych rozgrywek. Mówimy tutaj oczywiście o rozgrywkach Ligi Europy. Parę dni po batalii finałowej Ligi Europejskiej nadchodzi czas na odkrycie wygranego w Lidze Mistrzów, ale w obecnej chwili chcemy skoncentrować się na tych pierwszych zmaganiach. Naprzeciwko siebie stanęły ekipy United z Manchesteru a także Villarreal. W finałowym starciu obecność tych dwóch drużyn znaczyła, iż na piłkarskich fanów czekało cudowne spotkanie. Mecz ten był istotnie fascynujący.

Warto pamiętać o tym, iż finałowy mecz rozgrywek europejskiej ligi został rozegrany na stadionie Lechii z Gdańska w naszym kraju. Dla polskiego narodu jest to bez cienia wątpliwości duży honor, że szansę mieliśmy gościć dwie tak fenomenalne drużyny. Trenerem drużyny Villarreal jest Unai Emery, który rozpoznawalny jest z tego, iż jest w stanie sięgać po trofea w finałowych bataliach turnieju Ligi Europy. Trenowany przez Unai'a Emery'ego zespół nie był faworytem w meczu z United z Manchesteru, lecz to właśnie zawodnicy Villarreal CF zdołali strzelić trafienie numer jeden w tym pojedynku. Ole Gunnara Solskjaer'a podopieczni byli w stanie strzelić wyrównującą bramkę. Pojedynek skończył się wynikiem 1:1 i dlatego sędzia prowadzący mecz był zmuszony zaprosić graczy na dogrywkę. Fani piłki nożnej w trakcie dogrywki nie mieli możliwości widzieć bramek i właśnie dlatego sędzia prowadzący mecz zaprosił zawodników na konkurs rzutów karnych. Powinniśmy mieć na uwadze to, iż jedenastki zawierają dużo losowości. Bardziej zdeterminowaną ekipą podczas tego spotkania był CF Villarreal trenowany przez Emery'ego, który wygrał rezultatem 11:10. Emocjonujący to był konkurs jedenastek. O zwycięstwie hiszpańskiej drużyny zaważyło nie strzelenie karnego Davida de Gea, czyli bramkarza Czerwonych Diabłów.