Legia z Warszawy zwyciężyła Spartak z Moskwy i przejęła pozycję numer jeden w tabeli grupy C! Fantastyczny rezultat w kolejce numer jeden turnieju Ligi Europy!

Legia z Warszawy zwyciężyła Spartak z Moskwy i przejęła pozycję numer jeden w tabeli grupy C! Fantastyczny rezultat w kolejce numer jeden turnieju Ligi Europy!

piłkarskie zespoły z Polski bardzo rzadko gwarantują nam optymistyczne doznania w rozgrywkach europejskich i warto mieć tego świadomość. Co sezon kluby z PKO Ekstraklasy ekspresowo przegrywają w zmaganiach eliminacyjnych i kończą swoją przygodę w zmaganiach europejskich i jesteśmy oswojeni z tym. Kibice piłkarscy z naszego kraju w obecnym sezonie mogli być jednak o wiele bardziej zachwyceni z dyspozycji klubów PKO Ekstraklasy. Ostatecznie jedynie Warszawska Legia trafiła do grupowej fazy europejskich zmagań, jednak reszta klubów w okresie potyczek kwalifikacyjnych poradziła sobie naprawdę solidnie. Jednak w dniu dzisiejszym chcielibyśmy się skoncentrować na dyspozycji warszawskiej Legii, która w środowy wieczór zaczęła batalię w grupowej fazie Ligi Europy. Rywalem w pierwszym spotkaniu grupowych rozgrywek był Spartak Moskwa, a więc naprawdę solidny klub wywodzący się z Rosji.

Przed tym spotkaniem wielu dziennikarzy sportowych jednogłośnie uważało, że Legii z Warszawy niezwykle ciężko może być postarać się o jakieś punkty. Spartak z Moskwy przed tym spotkaniem wydawał się klubem zdecydowanie mocniejszym i mistrz Ekstraklasy musiał się bardzo postarać, aby wywalczyć chociaż punkt podczas tego meczu. Rzeczywistość przedstawiała się jednak zdecydowanie inaczej, co z całą pewnością jest genialną nowiną dla sympatyków futbolowych z Polski. Od pierwszych minut meczu zawodnicy trenowani przez Michniewicza zagwarantowali zespołowi gospodarzy i kilka razy znaleźli się blisko strzelenia gola. Gracze Spartaka Moskwa na pewno byli naprawdę zaskoczeni tym, w jakim stylu to starcie rozgrywają gracze mistrza PKO Ekstraklasy. Bardzo przemyślana okazała się strategia mistrza Ekstraklasy i można było w niej dostrzec pomysł na to starcie. W chwili, kiedy na tablicy wybiła 90. minuta spotkania mogło się wydawać, iż starcie zakończy się remisowym rezultatem. Jednak w doliczonym czasie gry piłkarze Legii przeprowadzili niezwykłą kontrę, która zakończyła się golem dla zespołu gości zdobytym przez Lirima Kastratiego. Piłkarze Spartaka próbowali jeszcze zdobyć bramkę wyrównującą, jednak zabrakło im kilku minut i to właśnie gracze mistrza PKO Ekstraklasy mieli możliwość celebrować trzy oczka.