Ricciardo triumfował na włoskiej ziemi, a Norris zajął miejsce numer dwa! Imponujący wynik i wypadek faworytów podczas wyścigu GP Włoch!

Ricciardo triumfował na włoskiej ziemi, a Norris zajął miejsce numer dwa! Imponujący wynik i wypadek faworytów podczas wyścigu GP Włoch!

Należy podkreślić, że trwający w tym momencie sezon F1 jest naprawdę urzekający. Walka o tytuł mistrzowski w ostatnich latach zdominowana została przez zawodników Mercedesa, a konkretnie Hamiltona. Kierowca z Anglii w minionym sezonie wygrał siódmy mistrzowski tytuł Formuły 1, co zagwarantowało mu szansę się zrównać w sumie mistrzostw z fantastycznym Schumacherem. Jednak zawodnik pochodzenia brytyjskiego w obecnie trwającym sezonie już nie ma aż tak lekko w rywalizacji o następny mistrzowski tytuł F1. Jest to spowodowane pokazaniem się w stawce kierowców Verstappena Maxa, który także myśli o tym, aby wygrać tytuł mistrzowski. Walka między tymi zawodnikami już od Grand Prix Bahrajnu jest naprawdę zawzięta i naprawdę ciężko obstawić kto z tej dwójki pod koniec sezonu sięgnie po mistrzowski tytuł. Następnym etapem batalii tych dwóch kierowców był włoski wyścig, a więc GP Monzy. To naprawdę przyjemny tor dla sporej liczby kierowców, a na przestrzeni tego weekendu na torze zjawił się Kubica który miał zastąpić Raikkonena, który miał problemy zdrowotne.

Fanom motoryzacji zebranym na widowni zmagania eliminacyjne do wyścigu o Grand Prix Monzy zagwarantowały naprawdę dużo pasjonujących emocji. Zakręt numer 1 wyścigu w niedzielę zagwarantował motoryzacyjnym kibicom fantastyczną rywalizację, z której najlepiej wyszli Ricciardo i Verstappen Max. Dla rezultatu wyścigu niedzielnego z pewnością ważne były wizyty zawodników w alei serwisowej. Właśnie po wymianie ogumienia doszło do zaskakującej kraksy. W bardzo wąskim zakręcie walczyli Hamilton Lewis a także Verstappen i w chwili, gdy mogło się wydawać, iż to jest koniec rywalizacji, zawodnicy najechali na siebie kołami, a bolid holenderskiego kierowcy wylądował na bolidzie sterowanym przez kierowcę z Wielkiej Brytanii. To z pewnością była niespodziewana sytuacja dla sympatyków motoryzacji obserwujących na trybunach, jednakże nikomu nic nie dolegało. Kierowcy McLarena, którzy niedzielny wyścig skończyli na dwóch najwyższych miejscach zyskali na całym tym incydencie. Ricciardo wygrał Grand Prix Monzy, a na pozycji numer dwa dojechał Norris Lando. Dla pochodzącego z Wielkiej Brytanii zespołu to bez żadnych wątpliwości fenomenalne osiągnięcie i ten rezultat bardzo pomoże im w rywalizacji o pozycję numer 3 w konstruktorów klasyfikacji.