Rozmowa z Meghan Markle a także księciem Harrym

Rozmowa z Meghan Markle a także księciem Harrym

W ostatnich dniach, a dokładniej 7.03 o godzinie 20:00 miał miejsce wywiad znanej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O rozmowie tej szybko stało się bardzo głośno i nadal jest to jeden z wiodących tematów w otoczeniu różnorodnych tabloidów. To był pierwszy wzajemny wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego po odstąpieniu pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także przeprowadzce do USA. W trakcie telewizyjnej rozmowy z Oprah Winfrey para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji oraz przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. W czasie rozmowy ujawniły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Oprócz tego, na podstawie upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym starciu w królewskiej rodzinie są bardziej po stronie królowej Elżbiety a także reszty członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Mimo to nie da się zaprzeczyć, że poparcie jest niezwykle odmienne, w zależności od . Tabloidy brytyjskie , że jeśli tylko Harry i Meghan chcieliby kiedyś powrócić do królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem stracili nieodwołanie swoją szansę. Ponadto poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para królewska poruszyła także problem tego, iż książe nie dostrzegał wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam przyznał, jak i również temat samobójczych myśli Meghan.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, którzy zajmują się fabrykowaniem informacji Archie Manners i Josh Pieters, poprosili czwórkę ekspertów analizujących w publikatorach kwestie królewskiej rodziny na omówienie wywiadu dwa dni przed emitowaniem. Profesjonaliści, w tym dawniejszy sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, zinterpretowali całą rozmowę, sugerując w ten sposób Oprah stronniczość a z kolei Meghan Markle wykorzystywanie bezkompromisowego oraz ostrego języka. Wywiad Oprah z Harrym i księżną Meghan ukazany został w w TVN24 wieczorem. Co istotne, wywiad ten oglądało średnio mniej więcej milion widzów. Stacja telewizyjna była wtedy wiceliderem rynku, tym samym wyprzedzając Polsat i TVN.

Jednocześnie mówi się, jakoby wywiad ten tylko udowodnił legendę dotyczącą Winfrey jako dziennikarki, która może wyciągnąć ze swojego rozmówcy wszystko, wnikając w szczegóły. Biorąc pod uwagę emocjonujące szczegóły książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah przyczyniała się do tego już wielokrotnie. Bezspornie należy przyznać, iż temat ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni zapewne cały czas omawiany.