Triumf Lecha z hiszpańskim Villarreal wynikiem 3 do 0 - mistrz polskiej ligi rywalizować będzie w rozgrywkach europejskich wiosną!

Triumf Lecha z hiszpańskim Villarreal wynikiem 3 do 0 - mistrz polskiej ligi rywalizować będzie w rozgrywkach europejskich wiosną!

Piłkarscy sympatycy w Polsce nie mają za często możliwości do świętowania wygranych swojego klubu w europejskich rozgrywkach i to nie podlega wątpliwości. Najczęściej drużyny z naszej ligi swoją przygodę z europejskimi pucharami przerywają naprawdę szybko i wówczas mogą się skupić tylko na ligowych rozgrywkach. W obecnym sezonie jednak wyjątkowe pobudki do szczęścia mają sympatycy Kolejorza. Drużyna mistrza Ekstraklasa zdołała zakwalifikować się do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy i od I kolejki gwarantuje swoim sympatykom dużo emocji. Mistrz Polski grał z Villarreal CF, a więc ciężki rywalem w trakcie ostatniej kolejki grupowych zmagań. Wygrana w tym meczu znaczyła, że piłkarze poznańskiego Lecha zagwarantują sobie awans do pucharowej fazy. Trzeba wiedzieć o tym, że wielu piłkarskich ekspertów miało wątpliwości co do tego, iż mistrz ligi polskiej da radę wygrać z o wiele lepiej notowanym oponentem.

Od pierwszego gwizdka tego meczu Lech wyglądał zdecydowanie lepiej niż hiszpański rywal. Świetnym tego przykładem była bramka Velde, która strzelona została w 27 minucie tego spotkania. Fani mistrza Ekstraklasa szaleli ze szczęścia i znacznie mocniej zaczęli wspierać swoich graczy. Rezultatem jeden do zera dla poznańskiego Lecha zakończyła się pierwsza część tego spotkania. W drugiej połowie tego meczu zawodnicy Lecha Poznań musieli grać uważnie i równolegle poszukiwać szansy na zdobycie drugiej bramki. Graczy mistrza PKO Ekstraklasy zdobyli drugą bramkę sześć minut po rozpoczęciu gry. W 51. minucie bramkę na 2 do 0 ustrzelił Michał Skóraś, który prezentował się w tym meczu fantastycznie. Piłkarz Lecha na 13 minut przez zakończeniem meczu zdobył drugiego gola, co doprowadziło piłkarskich kibiców będących na trybunach w Poznaniu do szaleństwa. Finalnie pojedynek zakończył się wynikiem 3:0 dla mistrza ligi polskiej, co oznaczało pewny awans do pucharowej fazy rozgrywek Ligi Konferencji Europy. W grupowych rozgrywkach mistrz polskiej Ekstraklasy zajął drugie miejsce. W kolejnej fazie Ligi Konferencji mierzyć się będą z norweskim Bodo/Glimt.