W finałowym pojedynku mistrzostw świata kadra Polski w siatkówkę przegrała z reprezentacją narodową Włoch rezultatem 1:3!

W finałowym pojedynku mistrzostw świata kadra Polski w siatkówkę przegrała z reprezentacją narodową Włoch rezultatem 1:3!

Bardzo dużo fanów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak kluczowym turniejem jest mundial. To wiedzą przede wszystkim fani tej dyscypliny sportowej z naszego kraju, ponieważ polska reprezentacja w siatkówkę od lat zwycięża na międzynarodowej arenie. Nie powinno dziwić więc to, że w naszym kraju zapanowała radość, kiedy ogłoszono zmianę gospodarza światowych mistrzostw. Najpierw turniej miał się odbyć w Rosji, ale ze względu na terrorystyczne działania organizacja została zabrana Rosji. Światowa federacja siatkarska FIVB nie musiała się jednak martwić, gdyż Polska już kilka razy dowiodła, że umie organizować turniej tego kalibru. W roku 2014 na halach w naszym kraju również organizowane były mistrzostwa świata i wówczas drużyna Polski siatkarzy wygrała tam złoty medal. Większość siatkarskich fanów liczyła na to, że i teraz będzie podobnie.

Warto podkreślić to, iż polska drużyna w siatkówkę od początku światowych mistrzostw wyglądała fenomenalnie. Wydawało się, iż jesteśmy na najlepszej drodze do drugiej obrony tytułu mistrzowskiego, ponieważ bez problemów pokonywaliśmy następnych rywali. Po pięciosetowej walce w półfinale pokonaliśmy Brazylię wynikiem 3:2. Drużyna Włoch była rywalem narodowej kadry Polski w finale mistrzostw świata. Jest to z całą pewnością drużyna, w której podziwiać można wielu uzdolnionych siatkarzy. Na boiskach w Polsce pokazali oni, że trzeba będzie się z nimi liczyć w nadchodzących latach. Fenomenalnie Niesamowicie zaczęła finałowe spotkanie kadra narodowa Polski, wygrywając w pierwszym secie wynikiem 25:22. Jednak kolejne partie to był popis gry włoskiego zespołu narodowego. Duża ilość błędów po stronie polskiego zespołu i naprawdę skuteczna gra siatkarzy włoskich doprowadziła do tego, iż to właśnie oni zwyciężyli w pojedynku finałowym rezultatem 1 do 3. W końcowym rozrachunku polska kadra zajęła drugie miejsce na mundialu i należy zaznaczyć, iż to także jest ogromny sukces.|Polska drużyna narodowa w końcowym rozrachunku wywalczyła drugą lokatę na mundialu i warto podkreślić, że to również jest gigantyczny sukces.|drugie miejsce na światowych mistrzostwach w rozrachunku końcowym zajęła drużyna Polski i warto zaznaczyć fakt, iż to również jest gigantyczny sukces.