Wygrana Rakowa Częstochowa po dwóch bramkach Iviego Lopeza w pierwszym pojedynku III rundy eliminacji do Europa Conference League!

Wygrana Rakowa Częstochowa po dwóch bramkach Iviego Lopeza w pierwszym pojedynku III rundy eliminacji do Europa Conference League!

Sympatycy piłkarscy z naszego kraju są przyzwyczajeni do tego, iż polskie kluby piłkarskie nie odnoszą sukcesów w rozgrywkach europejskich. Dobrym tego przykładem jest choćby to, iż najlepszym triumfem ostatniej dekady jest to, że przed sześcioma laty Legia zakwalifikowała się do grupowej fazy Ligi Mistrzów. Co prawda nie udało się 6 lat temu zakwalifikować do następnej fazy, jednakże przygoda mistrzów Polski z Ligą Mistrzów we wspomnianym sezonie była bardzo interesująca. Bez wątpienia nie można tak ocenić epizodu z Champions League ekipy poznańskiego Lecha, który wygrał mistrzostwo Polski w minionym sezonie. Z batalii o fazę grupową Champions League ekipa mistrza Ekstraklasy wyeliminowana została już w 1. rundzie eliminacji. W rezultacie musi walczyć na najmniej prestiżowym szczeblu klubowych zmagań czyli Europa Conference League.

Naprawdę duże nadzieje futbolowi sympatycy z Polski pokładają w ekipie wicemistrza polskiej ekstraklasy i ciężko temu zaprzeczyć. Naprawdę świetnie od pierwszej rundy eliminacji prezentuje się drużyna prowadzona przez selekcjonera Papszuna. Gra wicemistrz ligi polskiej wygląda bardzo dobrze dla oka i widać, iż został tam wdrożony konkretny projekt. W tym miejscu należy również pochwalić zarząd tego klubu, który dobrze się dogaduje z Markiem Papszunem. W Częstochowie w ten sposób utworzony został kolektyw, który będzie mógł walczyć o tytuł mistrzowski. Nie bez przyczyny piłkarscy fani z Polski wierzą w to, że Raków będzie w stanie awansować do Europa Conference League, ale także zdobędzie mistrzostwo kraju. Ten cel był niesamowicie blisko w minionym sezonie, jednakże w ostatnich kolejkach brakowało już klubowi Rakowa Częstochowa mocy. W ostatni czwartek drużyna Rakowa Częstochowa grała ze słowackim Spartakiem Trnawa. Szerokie grono specjalistów od piłki nożnej uważało, iż wicemistrz Polski będzie w stanie bez większego problemu sobie poradzić z przeciwnikiem. W rezultacie po dwóch golach Lopeza wicemistrz Polski triumfował wynikiem 2:0. To zwycięstwo w dużym stopniu przybliżył ich do zakwalifikowania się do IV rudny eliminacji Europa Conference League.